Wypieki z pasją. Rodzinna piekarnia #wGdyni

sklep piekarnia pajda

Naturalnie, zdrowo, pysznie – to ich dewiza. I takie właśnie są ich produkty. Wypiekają pieczywo i słodkie przekąski według tradycyjnych receptur, które są w ich rodzinie od 1945 roku. Właściciele piekarni „Pajda” to bohaterowie kolejnego odcina cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.

Pasje do pieczenia mają w genach. Są trzecim pokoleniem, które pielęgnuje rodzinną tradycję. Piekarnię założył w 1945 roku dziadek obecnych właścicieli. Prowadził ją na Podlasiu. Potem interes przejął jego syn. I tak piekarski fach był przekazywany dalej. Młode pokolenie przeniosło się do Gdyni. Działają tu od 10 lat i dbają o to, żeby klienci codziennie mogli się cieszyć świeżym, chrupiącym i naturalnym pieczywem. Do wypieków wykorzystują prawdziwy zakwas, który jest wytwarzany w ten sam sposób od ponad 70 lat. To gwarancja jakości i niepowtarzalnego smaku. I o to im właśnie chodzi. Ma być naturalnie, zdrowo i pysznie. Paweł Truszkowski i Barbara Grądzka, właściciele piekarni „Pajda”, są bohaterami dziesiątego odcinka cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Piekarnia „Pajda” działa w trzech lokalizacjach. Dwa sklepy stacjonarne są na Witominie – przy ul. Stawnej 8 oraz Słonecznej 1 (pawilon 19). Trzeci punkt można znaleźć na rynku na placu Górnośląskim (pawilon 33). To tam rodzina z piekarniczymi tradycjami sprzedaje swoje wyroby. A jest ich sporo. W ofercie piekarni znajdują się różnego rodzaju bułki, chleby czy drożdżówki. Do wyboru, do koloru. Są wypieki tradycyjne, a także produkty np. dla osób, które powinny unikać glutenu. Nie brakuje też innych smakołyków- pasztecików, rogali, strucli, warkoczy czy chałek. Wszystkie produkty wypiekane są w starym, tradycyjnym, ceramicznym piecu opalanym drewnem.

– Lokalne firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami gdyńskich rodzinnych biznesów i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Artykuł wraz z materiałem wideo został przygotowany w ramach akcji promocyjnej lokalnych firm poprzez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Link do oryginalnego artykułu:

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/wypieki-z-pasja-rodzinna-piekarnia-wgdyni,554948?fbclid=IwAR1tQ3ngpetodQXfcz-z63DvHRoiJrHCEuXAw2Y2LaFIhL-g2vkRt6hS2hE

Comments are closed.